RSS
czwartek, 15 listopada 2012

osiedle ul M. Konopnickiej/H.Sienkiewicza

Osiedla mieszkaniowe w Opalenicy o tej porze roku wyglądają bardzo podobnie. Każdy mieszkaniec zajmuje się indywidualną produkcją różnowonnych dymów i tuman które, pod osłoną nocy przy lekkiej pomocy opalenickiej cukrowni i  mgieł wszystkim uchodzą płazem.

zauważyliście że wszystkie budynki które powstały w latach 60-80 choć bardzo podobne starzeją się każdy na swój sposób? Strasznie mi się  to podoba.    

Wczoraj miałem okazję spojrzeć na nas z góry, tak jak lubię.

Zdjęcie zostało wykonane z dachu budynku Galamix, dzięki uprzejmości  restauracji GALLIANO która nawiasem mówiąc, już na wiosnę  otworzy tam taras z którego będzie można bez przeszkód podziwiać  Opalenicę popijając smaczna kawę, piwo, czy co się tam lubi. Zapowiada się bardzo fajnie.

 

17:47, opaleniczanin
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 listopada 2012

 

okolice dworca pkp opalenica

mimo iż Opalenica posiada symboliczną sieć ścieżek rowerowych ich użytkownicy trzymają się tu dzielnie.  przemierzając ulice napotykam zarówno podskakujące bmxy jak i babcie które ze swoich holenderskich damek zeskakują ZAWSZE w stronę osi jezdni. Czasem też, gdy czekam aż podniesie się szlaban, przemknie koło mnie  ktoś na ostrym kole.

patrząc na to wszystko myślę sobie że skoro budują nam już tą obwodnicę to może oddali byśmy to miasto rowerom? 

 

 

pozdrawiam Asię która obecna była przy powstawaniu tejże fotografii :]

22:37, opaleniczanin
Link Komentarze (3) »