RSS
czwartek, 15 listopada 2012

osiedle ul M. Konopnickiej/H.Sienkiewicza

Osiedla mieszkaniowe w Opalenicy o tej porze roku wyglądają bardzo podobnie. Każdy mieszkaniec zajmuje się indywidualną produkcją różnowonnych dymów i tuman które, pod osłoną nocy przy lekkiej pomocy opalenickiej cukrowni i  mgieł wszystkim uchodzą płazem.

zauważyliście że wszystkie budynki które powstały w latach 60-80 choć bardzo podobne starzeją się każdy na swój sposób? Strasznie mi się  to podoba.    

Wczoraj miałem okazję spojrzeć na nas z góry, tak jak lubię.

Zdjęcie zostało wykonane z dachu budynku Galamix, dzięki uprzejmości  restauracji GALLIANO która nawiasem mówiąc, już na wiosnę  otworzy tam taras z którego będzie można bez przeszkód podziwiać  Opalenicę popijając smaczna kawę, piwo, czy co się tam lubi. Zapowiada się bardzo fajnie.

 

17:47, opaleniczanin
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 listopada 2012

 

okolice dworca pkp opalenica

mimo iż Opalenica posiada symboliczną sieć ścieżek rowerowych ich użytkownicy trzymają się tu dzielnie.  przemierzając ulice napotykam zarówno podskakujące bmxy jak i babcie które ze swoich holenderskich damek zeskakują ZAWSZE w stronę osi jezdni. Czasem też, gdy czekam aż podniesie się szlaban, przemknie koło mnie  ktoś na ostrym kole.

patrząc na to wszystko myślę sobie że skoro budują nam już tą obwodnicę to może oddali byśmy to miasto rowerom? 

 

 

pozdrawiam Asię która obecna była przy powstawaniu tejże fotografii :]

22:37, opaleniczanin
Link Komentarze (3) »
wtorek, 04 września 2012

pomnik na pl. Piłsudskiego

Tegoroczny wrzesień sprawił że spoglądam na pl. Piłsudskiego nieco częściej niż zwykle. Stojący tam stary obelisk trzyma się dzielnie, dumnie porastając mchem. Paląc wieczornego papierosa patrzę jak dogasa zapalony pod nim ostatnio znicz a wiatr rozwiewa biało-czerwone wstążki.

piątek, 31 sierpnia 2012

Telefony przy pl. Piłsudskiego

Porządnie nadgryzione zębem czasu wciąż działają wyczekując już tylko pechowców, którym rozładowała się komórka.

Ostatnimi czasy okolica w której stoją diametralnie się zmieniła. Mimo wszystko uważam że  trochę mało w niej życia. Tak jak w tych budkach. 

czwartek, 30 sierpnia 2012

Bank PKO

Budynek PKO Banku Polskiego PRZY ulicy Poznańskiej.

Gdy byłem dzieckiem, myślałem, że to najnowocześniejszy budynek na świecie. Pamiętam też fenomenalny podwieszany sufit i tajemniczy półmrok wewnątrz, których niestety już nie ma. Fotografując go dziś, uświadomiłem sobie iż mimo tego, że uważam ten budynek za jeden z ciekawszych w naszym mieście tak naprawdę nic o nim nie wiem. Ostatnimi czasy mówią jedynie, że w tym miejscu stała kiedyś fabryka motocykla.

wtorek, 28 sierpnia 2012

Opuszczona Kamienica na ul. Wyzwolenia.Kamienica na ul. Wyzwolenia

Niezauważana w codziennym biegu, niszczeje sobie spokojnie już ładnych kilka lat. Czasem gdy na nią patrzę, zastanawiam się jaka straszna historia skryła się za jej murami. Niestety, rzeczywistość jak zawsze bywa okrutna i budynek wpisuje się pięknie w polską bajkę o złym konserwatorze zabytków i ubogiej rodzinie właścicieli, której nie stać na remont. Oczami wyobraźni widzę tu piękną galerię sztuki zbudowaną przez dobrodusznego inwestora, który mimo wszystko wierzy, że opaleniczanie pojawią się w niej tłumnie żeby doznać czegokolwiek.

Ulica Sienkiewicza nocą

w miniony weekend na ulicy Sienkiewicza zainstalowano nowe oświetlenie. Dzięki niemu, po zmierzchu jej oblicze diametralnie się zmienia. Panuje tu teraz ciepła, sprzyjająca odprężeniu atmosfera zupełnie odbiegająca od supermarketowego tłoku za dnia. Niestety, nowe latarnie nie przeszkodziły komuś w przewróceniu wszystkich śmietników i wywleczenia ich zawartości na całej długości chodnika :(     

Witam Wszystkich serdecznie na moim blogu poświęconym w całości miasteczku Opalenica. Będę umieszczał tu zdjęcia obrazujące ciekawe zakątki miasta oraz postaram się przybliżyć Wam życie jego mieszkańców.  Zapraszam do oglądania. 

00:44, opaleniczanin
Link Dodaj komentarz »
1 , 2